Cześć! Z tej strony Klaudia. To właśnie ja piszę bloga i robię większość zdjęć. Paweł pomaga z edycją i korekcją tekstów. Jesteśmy razem od pięciu lat, a wspólnie podróżujemy od trzech i od tamtej pory udało nam się odwiedzić kilkanaście krajów.

Wyznajemy zasadę „nie spać, zwiedzać”. Podczas naszych podróży staramy się zawsze zobaczyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Wszystkie podróże planujemy na własną rękę, korzystając z porad innych podróżników, lub osób, które zamieszkują dany kraj.

Zazwyczaj nie wracamy do miejsc, które już raz odwiedziliśmy (nawet, jeśli bardzo nam się tam podobało). Cały świat na nas czeka, z mnóstwem nowych miejsc, smaków, zapachów, ludzi i rzeczy i chcemy doświadczyć możliwie najwięcej całej tej mieszanki. To kolejny powód, żeby wyciskać z naszych podróży ile się da- w miejsce, w którym jesteśmy teraz, już raczej nie wrócimy. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

Na naszym blogu dzielimy się naszymi historiami z podróży. Znajdziecie tu mnóstwo artykułów, które ułatwią wam planowanie wypraw samemu, co pozwoli wam podróżować taniej i więcej. Możecie wyciągać wnioski z naszych podróży i nie popełniać tych samych błędów, co my.

Jeśli potrzebujesz pomocy w planowaniu swojej wyprawy, lub masz jakieś pytania, napisz do nas! Jesteśmy fajnymi ludźmi i z chęcią doradzimy, podpowiemy i pomożemy.

instagram