Autorski program SPA dla włosów opracowany przez Farmona Wellness & SPA w Krakowie czerpie z tradycyjnych azjatyckich metod pielęgnacji włosów. Jego głównym elementem jest hinduski masaż skóry głowy, karku, ramion i dłoni, który poprawia krążenie w obrębie skóry głowy, stymuluje wzrost włosów, dotlenia i przywraca równowagę organizmu. W celu wzmocnienia działania użytych podczas zabiegu produktów przewidziana jest sesja w łaźni parowej z odżywczą maską na włosy.

Rytuały autorskiego SPA do włosów Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona oparte są na kwintesencji wschodniej myśli medycznej – Ayurvedzie, starożytnej chińskiej medycynie oraz tradycyjnych metodach pielęgnacyjnych stosowanych od tysiącleci przez Malajów – ludy zamieszkujące dzisiejszą Malezję i Indonezję.

Tradycyjny masaż głowy ma swoje korzenie w starożytnym systemie medycyny indyjskiej- Ayrvedzie, promującej holistyczną koncepcję zdrowia, jako efektu wewnętrznej harmonii. Zgodnie z Ayurvedą na głowie człowieka umiejscowione są najważniejsze punkty energetyczne. Na skórze głowy znajdują się setki punktów akupunktury, wśród których, na samym czubku głowy, znajduje się jeden z najistotniejszych – Pai-hui, co można przetłumaczyć jako punkt spotkania setki punktów. Punkt ten pokrywa się z główną czakrą energetyczną- czakrą koronną, zwaną również siódmą czakrą. Odpowiada ona za stan umysłu- gdy działa harmonijnie, pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój i spełnienie. Jeżeli nie funkcjonuje prawidłowo, powoduje rezygnację, zmęczenie i utratę sensu życia.

Głównym elementem zabiegów SPA dla włosów jest energetyzujący masaż głowy, wzorowany na technikach hinduskich. Pobudza on krążenie krwi, relaksuje mięśnie, otwiera kanały przepływu energii. Podczas masażu na włosy i skórę głowy nakładane są odżywcze maski, przygotowywane z naturalnych produktów. Ta tradycja wywodzi się z Indonezji. Dzięki obfitości przyrody tamtejsze kobiety wykorzystują świeże owoce, kwiaty i zioła do pielęgnacji włosów. Miesza się je z ciepłym kleikiem ryżowym lub olejem kokosowym. Taką maskę należy pozostawić na włosach na kilka minut, a dla wzmocnienia działania głowę można przykryć ciepłym ręcznikiem lub udać się do łaźni parowej. W autorskim programie Spa dla włosów Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona maska ze świeżych owoców została zastąpiona maską bazową, do której, w zależności od stanu włosów, dodawane są czyste ekstrakty ziołowe. Maska bazowa, dzięki zawartości skrzypu polnego, protein jedwabiu, olejku ryżowego, afrykańskiego masła karite i witamin wzmacnia, odżywia i regeneruje włosy. Dodawane do niej, bezpośrednio przed zabiegiem, czyste ekstrakty roślinne ze skrzypu polnego, aloesu, pokrzywy, czarnej rzodkwi, żeń-szenia lub brzozy wyraźnie poprawiają stan włosów: likwidują łupież, nadmierne przetłuszczanie, bądź hamują wypadanie. W trakcie masażu głowy, dla wzmocnienia efektu terapeutycznego, wykonywany jest jednocześnie masaż stóp, pobudzający strefy refleksologiczne połączone z odpowiednimi narządami w ciele człowieka. Zabieg kończy relaksacyjny masaż karku, ramion i dłoni.
Regularny masaż głowy zalecany był przez wschodnich lekarzy od wieków w celu poprawienia ogólnego stanu zdrowia i kondycji. Dzisiaj zabieg ten wykorzystywany jest z powodzeniem w walce z jedną z powszechnych dolegliwości cywilizacji zachodniej – napięciem w rejonie karku i ramion wywołanym stresem i zbyt szybkim trybem życia. Z kolei dzięki odżywczemu kompresowi, zabieg wyraźnie poprawia kondycję włosów.