Czarne sukienki wieczorowe – na każdą okazję?

Sukienka wieczorowa – nie zakładamy jej zbyt często, ale gdy już założymy, chcemy wyglądać oszałamiająco. Musi być więc szykowna, elegancka, wygodna, słowem: dobrana jak najlepiej. Dlatego warto wiedzieć, czym kierować się podczas jej zakupu.

Suknia na wieczór musi mieć dwie cechy – być piękna, ale także dawać poczucie komfortu. W końcu będziemy w niej chodzić przez kilka godzin i nie można sobie pozwolić, aby gdzieś nas uciskała, aby ograniczała nasze ruchy, odbierała grację – tak podczas chodzenia, jak i podczas tańca. Zastanówmy się więc, czy aby na pewno warto ubierać sukienkę z gorsetem? A jeśli tak, to czy nam on pasuje, tj. nie będzie się co chwilę zsuwał? Ponadto, czy dół danej sukienki nie jest zbyt szeroki, czy może przeszkadza np. w siadaniu?

Jeśli chodzi o kolor, ostatnio w modzie są – jak zawsze zresztą – czarne sukienki wieczorowe. Jeśli zaś chodzi o dopasowanie do figury, osoby z figurą gruszkowatą nie powinny wybierać modeli zdobionych na biodrach, ale raczej poszerzające linię ramion. Osoby z figurą „klepsydra” powinny wybrać sukienkę typu „A”, a z kolei osoby z figurą „tuba” powinny wybrać coś odsłaniającego nogi.

Ponadto czarne sukienki wieczorowe powinny uzupełnić szpilki, mała torebka i gotowe – w ten sposób kreacja zachwyci gości, a nam da poczucie komfortu, swobody i umożliwi nawet wielogodzinne tańce bez problemów z opadającym gorsetem itd.

Oczywiście sklepy nie oferują wyłącznie czerni – jeżeli ktoś nie preferuje tego koloru, bo woli barwy bardziej żywe, znajdzie i takie (w tym sezonie jest to zwłaszcza zieleń i róż).