Uwielbiasz robić zdjęcia, masz dobry sprzęt i znasz się na obróbce zdjęć? Znajdź zatrudnienie jako fotograf na ślub. Każdy, kto planuje się pobrać szuka profesjonalisty, który uwieczni najważniejszy dla nich dzień. Stań się jednym z takich profesjonalistów.
Stwórz portfolio – wybierze swoje najlepsze zdjęcia, wydrukuj i miej zawsze przy sobie aby móc zaprezentować się potencjalnym klientom. Jeśli jeszcze nie masz takich fotografii, poproś znajomych lub rodzinę aby Ci pozowali. Na pewno chętnie się zgodzą – każdy lubi mieć ładne zdjęcia w swoim albumie. Załóż także stronę internetową i zamieszczaj tam swoje prace aby przyszli małżonkowie mogli zdecydować się właśnie na Ciebie. Dodawaj regularnie ogłoszenia w lokalnych serwisach o swoich usługach – to na pewno pozwoli Ci dotrzeć do większej liczby klientów.
Jednak najważniejsze co powinieneś robić to cały czas ćwiczyć. U babci na imieninach, na szkolnym przedstawieniu czy podczas rodzinnej wigilii – zawsze powinieneś mieć przy sobie aparat. Dzięki temu dojdziesz to perfekcji, będziesz umiał uchwycić emocje; radość czy wzruszenie. Fotograf na ślub właśnie tym powinien się wyróżniać od innych – umie uchwycić ulotne chwile na pięknych zdjęciach. Jedynie poprzez ciągłe trenowanie będziesz mógł zostać profesjonalistą.