Umiejętność i łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi jest cechą bardzo potrzebną w wielu sytuacjach prywatnych, ale też zwiększa szansę na rynku pracy.

Na przykład na stanowisko hostessy Kraków oferuje wiele atrakcyjnych form zatrudnienia. W mieście tym często odbywają się międzynarodowe konferencje, sympozja, wystawy, targi. Potrzeba więc sporej ekipy do witania i oprowadzania zagranicznych gości, dbania o ich dobre samopoczucie i asystowania im podczas tych imprez. Organizatorom pomagają hostessy – kobiety o atrakcyjnym wyglądzie a jednocześnie potrafiące znaleźć się w każdej, czasem nawet niecodziennej lub zaskakującej sytuacji.
Dla dobrze znającej języki obce hostessy Kraków otwiera możliwości włączania się w promocję zagranicznych marek różnego typu luksusowych produktów, co przyczynia się do zwiększenia sprzedaży i tworzenia pozytywnego wizerunku firmy.
Kraków to miasto otwarte na atrakcyjne eventy, podczas nich gospodarzy miasta wspierają doskonale przygotowane, profesjonalne hostessy.