Trwający sezon jest niezwykle udany dla drużyny ŁKS-u Łódź. Drużyna z al. Unii Lubelskiej zajmuje obecnie pierwszą lokatę na półmetku rozgrywek. Jest głównym pretendentem do awansu do Ekstraklasy na kolejne rozgrywki. Jakie są potrzebne wzmocnienia dla klubu z Łodzi? Informacje na ten temat znajdą Państwo w poniższym artykule!

Udana runda jesienna

Po spadku z Ekstraklasy w sezonie 2019/2020, drużyna z Łodzi za główny cel obrała sobie jak najszybszy powrót do piłkarskiej elity w Polsce. W pierwszym sezonie w 1. lidze, drużyna z Łodzi zajęła 5.miejsce po sezonie, a w finale baraży przegrała na własnym boisku z Górnikiem Łęczna 0:1. W kolejnej kampanii, piłkarze ŁKS-u zawiedli na całej linii. Na końcu rozgrywek uplasowali się bowiem dopiero na odległej, dziesiątej pozycji.

Bieżący sezon jest jednak o wiele lepszy, jeśli nie najlepszy od lat. „Rycerze Wiosny” po rundzie jesiennej zajmują pozycję lidera, wyprzedzając ekipy Arki Gdynia, Ruchu Chorzów czy zostawiając daleko za sobą Wisłę Kraków, która nie może się pozbierać po spadku z Ekstraklasy. Na szczególne wyróżnienie zasługują mecze Łodzian z drużynami z ligowej czołówki. Z Arką Gdynia ŁKS zwyciężył 3:1, z Ruchem Chorzów, na własnym stadionie wygrali 2:0. Prawdziwy pokazał siły drużyny z Łodzi nastąpił jednak w Katowicach, w ostatnim meczu rundy jesiennej, gdzie podopieczni Kazimierza Moskala rozgromili miejscowy GKS, strzelając gola za golem i wygrywając mecz 5:1.

Pierwsze i drugie miejsce na zapleczu Ekstraklasy daje bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Nad trzecim w tabeli Ruchem Chorzów, ŁKS Łódź ma pięciopunktową przewagę, co stwarza idealne pole position w kontekście awansu do Ekstraklasy, na co zarówno włodarze jak i kibice klubu z alei Unii Lubelskiej bardzo liczą. Jakie są jednak podstawy, by snuć przypuszczenia, czy ŁKS Łódź awansuje do ekstraklasy?

Gdzie są potrzebne wzmocnienia?

Aktualnym liderem zespołu z Łodzi jest strzelec dziewięciu goli – Hiszpan Pirulo. Mocnymi punktami klubu z alei Unii Lubelskiej są także Michał Trąbka, Stipe Jurić, Piotr Janczunkowicz i Mateusz Kowalczyk. Wielkim talentem wydaję się być osiemnastoletni bramkarz Łodzian – Alexander Bobek, który pomimo statusu juniora, jest podstawowym bramkarzem ŁKS-u i radzi sobie bardzo dobrze. W bieżącym okienku transferowym ŁKS nie szaleje na rynku transferowym. Postawiono na stabilizację i za główny cel klubu ustanowiono utrzymanie obecnej kadry na wiosnę. Awans do Ekstraklasy z pewnością spowoduje, że w klubie działacze będą prężniej szukać nowych zawodników.

Gdzie ŁKS musi szukać wzmocnień? W przypadku awansu do Ekstraklasy potrzebne będą nowe twarze w klubie. Ostatni spadek klubu z Ekstraklasy wiązał się przede wszystkim z fatalną grą formacji defensywnej. Tutaj trzeba będzie poszukać wzmocnień. Przede wszystkim doświadczonych zawodników, którzy będą gwarantem na skuteczną i pewną grę formacji defensywnej, żeby bramkarz Łodzian musiał jak najmniej razy wyciągać piłkę z siatki. Klub będzie musiał poszukać również solidnej dziewiątki, napastnika który będzie gwarantem 10-12 bramek w sezonie, tym bardziej, że może odejść Pirulo, do klubu z Ekstraklasy z samej czołówki.