Pobyt w Farmona Hotel Business & SPA dostarcza nie tylko błogich chwil relaksu i odprężenia z dala od wielkomiejskiego zgiełku, ale także sposobności do obcowania ze sztuką. Niezapomniane wrażenia artystyczne zapewniają cyklicznie organizowane wernisaże, wystawy prac polskich i zagranicznych artystów i designerów. Farmona Hotel Business & SPA gościł już m.in. malarstwo Ewy Kwaśniewskiej, na stałe mieszkającej w Niemczech, akwarele i piórko Łucji Kłańskiej-Kanarek oraz rzeźby holenderskiego multiartysty Clemensa Brielsa. Jednak stałe miejsce we wnętrzach Farmona Hotel Business & SPA – pokojach i korytarzach – zajmują grafiki krakowskiego rzeźbiarza, malarza i filozofa, Jana Siuty. Wspaniale podkreślają ich styl i charakter, dodając tym samym wyrafinowanej elegancji.

Jan Siuta urodził się w 1955 roku. Jest absolwentem Wydziału Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od kilku lat tworzy cykl prac pod wspólnym hasłem: rytuał, rytm, harmonia. Te trzy fundamenty otaczającej rzeczywistości i kontemplacji artystycznej Artysty składają się na jedną doskonałość. Swoje prace wystawiał w wielu miejscach na świecie: począwszy od Krakowa przez Słowację, Ukrainę, Węgry, Turkmenistan po Indie, Sri Lankę i Stany Zjednoczone. Wykonywał wystroje pałaców królewskich w Kopenhadze i Londynie, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i w polowym ołtarzu na Skałce w Krakowie. W Miami na Florydzie otworzył własną galerię. W czerwcu 2008 roku powstała autorska galeria w Krakowie, przy ul. Sławkowskiej 14, która prowadzi współpracę z artystami z całego świata.

Za sprawą katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku o Artyście zrobiło się szczególnie głośno. Wg projektu architekt Marty Witosławskiej wykonał sarkofag, w którym została pochowana para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, w krypcie Józefa Piłsudskiego na Wawelu. Budowa sarkofagu z miodowego onyksu trwała zaledwie dobę. We wrześniu 2010 roku zrealizował również tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Tablica wykonana z jasnego piaskowca została zamontowana w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu.