Koronkowe sukienki na wesele? A może coś innego?

Bycie gościem na weselu zobowiązuje. To jedyny taki dzień w życiu Państwa Młodych, dlatego – jeżeli chcą oni, abyśmy im w tym czasie towarzyszyły – warto postarać się o jak najlepszą kreację.

Przede wszystkim – z racji na doniosły charakter wesela – dobierając strój, starajmy się, aby był on elegancki. Bez względu na to, czy wybierzemy długie, koronkowe sukienki na wesele, czy może zwykłą małą czarną – elegancja jest najważniejsza.

Nie wszyscy mają tego świadomość, ale kreację weselną warto dobrać również pod względem stylu wesela. Inaczej należy się ubrać na wesele góralskie, a inaczej na wesele na Śląsku. Zwróćmy na to szczególną uwagę, bo w przeciwnym razie może okazać się tak, że nasza kreacja będzie odstawać od innych.

Kolor – tu mniej ważne od trendów są nasze osobiste preferencje, jednak, jeżeli zdecydujemy się na czerń, pamiętajmy o uzupełnieniu jej różnymi dodatkami – biżuterią, torebką itd. Czerń musi być bowiem złamana. Ważne jednak, żeby zastosować się do weselnej zasady, że w tym dniu kolor biały ma tylko jedna dama na sali – Młoda Dama.

Częstym błędem jest ubieranie zbyt dużej ilości biżuterii, tworząc w ten sposób efekt raczej karykaturalny. O wiele lepiej jest więc ograniczyć ilość dodatków, dbając o to, żeby zamaskowały one mankamenty (tzn. aby np. kolczyki wydłużyły naszą kwadratową twarz).

Bez względu jednak na to, czy wybierzemy koronkowe sukienki na wesele, czy cokolwiek innego, czy ubierzemy taką, czy inną biżuterię – najważniejsze jest, abyśmy się czuły komfortowo – w końcu wesele to długie godziny w ruchu i dobrze byłoby, gdyby nic nam nie spadało, nic nas nie obcierało itd.