Koronkowe sukienki wieczorowe, czyli jak wyglądać oszałamiająco?

Sklepy oferują mnóstwo sukienek wieczorowych – długie, proste, bardziej lub mniej pokazujące dekolt, bardziej lub mniej pokazujące plecy, podkreślające talię lub maskujące jej mankamenty i tak dalej, i tak dalej. Nie ma więc obaw, że nie znajdziemy czegoś dla siebie, oczywiście pod warunkiem, że wiemy, na co zwracać uwagę.

Bez względu na to, czy chodzi o koronkowe sukienki wieczorowe, czy o jakiekolwiek inne, najczęściej szyje się je z jedwabiu, ewentualnie z szyfonu. Bardzo ważne jest jednak, aby nasza suknia wieczorowa miała podszewkę – wtedy nie będzie problemu z widocznym stanikiem czy z niepotrzebnym eksponowaniem wspomnianych mankamentów talii.

Do tego sukienka powinna współgrać z umiejętnie dobranymi dodatkami – biżuterią czy szpilkami. Zasadą jest mocniejsze eksponowanie dodatków, gdy mamy sukienkę czarną, i odwrotnie – mniejsze ich eksponowanie, gdy mamy sukienkę kolorową.

W tym sezonie modne są koronkowe sukienki wieczorowe w kolorze różowym, we wszelkich odmianach błękitu i oczywiście czarne. Pamiętajmy jednak, że ważniejsze od aktualnych trendów są nasze indywidualne preferencje oraz oczywiście komfort – nie ma niczego gorszego niż suknia, w której czujemy się pokracznie, w której spada nam gorset, która sprawia problemy z tańcem, siadaniem itd. To samo dotyczy zresztą butów, szczególnie gdy są to szpilki – nie mogą nas one obcierać, nie mogą sprawiać problemów z chodzeniem, wreszcie nie mogą powodować bólu stóp. Każdy tego typu mankament odbije się na naszej satysfakcji z imprezy, a przecież – dobierając strój – to ona powinna być na pierwszym miejscu.