Podobno wyobraźnia pomaga każdemu. Oczywiście nie wszyscy potrafią z niej korzystać. Jednak, Ci którzy posiadają tę umiejętność odnoszą sukcesy nie tylko w życiu prywatnym, ale również na polu zawodowym.

Wyobraźnia pobudza kreatywność co oznacza, że każdy z nas może się cieszyć sukcesami na polu zawodowym. Jeżeli jednak nie dbamy o rozwój naszej wyobraźni to będziemy mieć ciężko szczególnie w pracy, w której wymaga się kreatywności.
Doskonałym przykładem jest zawód kosmetyczki

Wydaje się, że sukces odniesie kosmetyczka pracowita i dokładna, która zna się na zastosowaniu odpowiednich kosmetyków. Tymczasem odrobina wyobraźni pomaga jej zaistnieć na każdym polu. O tym czy kosmetyczka ma wyobraźnie, można się przekonać po zerknięciu na paznokcie jej klientek. To one są miarą kreatywności kosmetyczki. Dlatego większość pracowników salonów kosmetycznych wciąż się doszkala, żeby czerpać inspiracje. Każdy kurs stylizacji paznokci przygotowuje uczestników do zdobienia paznokci. Jednak w wielu przypadkach są to zwykle bardzo techniczne ćwiczenia.

Uczestnicy kursu poznają metody zdobienia paznokci, które są podstawą do artystycznej stylizacji. Później można bez obaw zająć się przygotowaniem płytki paznokcia. Oczywiście kurs stylizacji paznokci opiera się także na przekazaniu wiedzy o dokładnym przygotowaniu. Jednak jego meritum to stylizacja paznokci czyli ich artystyczne zdobienie za pomocą różnych metod. Wiele kosmetyczek doszkala się niemal co sezon. Dzięki temu, ich warsztat ciągle się rozwija.

Aczkolwiek nie zapominajmy o wyobraźni, która jest w tym zawodzie tak ważna. Dla niej kurs stylizacji paznokci jest bardzo korzystny, gdyż zazwyczaj jest ogromną inspiracją. Podpatrzone przez kosmetyczkę techniki i końcowe ich efekty, urzeczywistniają się dzięki wyobraźni. Ona rozkwita właśnie pod wpływem nowych obserwacji na tego rodzaju kursach. Warto inwestować w kursy, nawet jeśli nasza kreatywność nie zna granic. Wyobraźnia będzie nam podsuwała cudowne projekty stylizacji, ale słaby warsztat będzie nas ograniczał.