Występowanie trądziku nie zawsze jest typowym problemem dermatologicznym, który wymaga leczenia specjalistycznego (drogie maści, antybiotyki).Często może wynikać z nieprawidłowej pielęgnacji skóry. Tylko niektórzy zdają sobie sprawę z faktu iż nie tylko brak higieny ale także jej nadmiar może potęgować nasilenie zmian skórnych.

Fakt ten jest często pomijany. Dlatego warto zwrócić uwagę na nasze codzienne przyzwyczajenia. Zbyt częste mycie twarzy pozbawia nasza skórę bariery ochronnej, która chroni się przed znacznym wysuszeniem, poprzez wzmożoną produkcję łoju. Także używanie mydła, czy kosmetyków z dodatkiem alkoholu potęguje trądzik.

Kolejny problem, który popełniają osoby z problemami skórnymi jest niewłaściwe używanie kosmetyków, które znacząco obciążają skórę powodując pojawiania się na jej powierzchni zmian skórnych, czy wyprysków. Wiele kosmetyków dostępnych na półkach sklepowych zawiera sztuczne barwniki i konserwanty, które zapychają pory skóry – nasilając problem. Dlatego musimy pamiętać, aby przed zakupem kosmetyków uważnie czytać skład na ich etykiecie. Tylko wtedy będziemy mieć pewność iż nasz wybór był właściwy. Warto również wybierać produkty apteczne, które oparte są tylko na naturalnych, przebadanych składnikach.

Kosmetyki naturalne są coraz częściej doceniane przez osoby, nie tylko mające problem z cerą. Ich cenne właściwości doskonale pielęgnują skórę, poprawiając znacząco jej kondycję oraz opóźniając procesy starzenia. Skóra jest promienna, jaśniejsza, zaś drobne zmarszczki znacząco zniwelowane.