Sukienka do pracy – na co zwrócić uwagę?

Praca to, jeśli chodzi o modę, miejsce specyficzne. Z jednej strony strój powinien zapewniać maksimum komfortu – w końcu spędzimy w nim co najmniej osiem godzin w ciągu dnia – a z drugiej strony powinien być możliwie najbardziej elegancki – w końcu będziemy w nim przyjmowały naszych klientów, rozmawiały z szefem itd. Na co więc zwracać uwagę, jeśli chodzi o strój do pracy?

Otóż wszystkie mode sukienki klasyczne do pracy – a właściwie klasyczne i mniej klasyczne – łączy jedna cecha: uniwersalizm. Obojętne, czy pracujemy w firmie, pracowni plastycznej, czy gdziekolwiek indziej – sukienki do pracy są i muszą być po prostu uniwersalne, stąd też tak dużą popularnością cieszą się np. sukienki proste i czarne, uzupełnione ewentualnie o jakieś dodatki. Kupno takowych ma jeszcze tę zaletę, że mogą one służyć na wiele innych okazji – na wyjście do kina, spotkanie z przyjaciółmi, a nawet na randkę.

Ważnym jest, aby sukienka odpowiadała stylowi ubioru w firmie. Nie można zdecydować się na model ekstrawagancki, odsłaniający uda, gdy w firmie panuje raczej powściągliwy i skromny styl. Z drugiej strony nie można przesadzić z elegancją, gdy w firmie panuje luźniejsza, raczej koleżeńska atmosfera. Innymi słowy: zawsze należy uwzględnić firmowy dress code.

Na koniec wreszcie kolor – jeżeli domeną naszej pracy są częste spotkania biznesowe itd., najlepiej wybrać czerń lub ewentualnie granat. W biznesie bowiem te barwy sugerują profesjonalizm, rzetelność i solidność. Mode sukienki klasyczne do pracy warto uzupełnić też o wygodne buty – zapewniające swobodę, lekkość i komfort przez cały dzień.

INFORMACJA DLA MODERATORÓW: Najwyraźniej Klient się pomylił i w słowach kluczowych zamiast „modne” wpisał „mode”.