Jak wybrać sukienkę na studniówkę? Ponieważ grudzień powoli przemija, dziewczyny coraz częściej zadają sobie to pytanie. Zanim ruszysz na poszukiwania tej jedynej, wymarzonej sukienki, warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań:
1. Długa czy krótka?
Choć większość dziewczyn wybiera na studniówkę sukienki krótkie, to długie także są często brane pod uwagę. Długa sukienka nadaje studniówce rangi wyjątkowo eleganckiego przyjęcia. Warto skorzystać z tej opcji, jeśli dobrze się czujesz w długich sukienkach, bo na nie na co dzień można takową założyć. Krótka oczywiście również może być elegancka, wiele zależy od fasonu.
2. Gładka czy we wzory?
Dziś znacznie częściej wybiera się sukienki gładkie, jednokolorowe, ale to wcale nie znaczy, że te we wzorki są mniej eleganckie. Ważne jest to, by dobrać materiał do rangi wydarzenia. Mniej kieruj się modą, a bardziej swoim stylem. To, że modny jest kolor miętowy nie znaczy, że będziesz w nim dobrze wyglądać – może podkreślać żółtawy odcień twojej skóry i o wiele lepiej będziesz wyglądać w czystym granacie.
3. Dodatki mają znaczenie
Stosuj zasadę duże dodatki do gładkich sukienek i delikatne dodatki do wzorzystych, dzięki temu utrzymasz dobry smak. Pomyśl też o ładnym pięciu włosów, to zawsze dodaje elegancki. Modna sukienka na studniowke to jedno, ale dodatki to także istotny element.