Modne wnętrze 2011 – kreatywne pomysły na dodatki

Co czujecie kiedy wchodzicie do jakiegokolwiek pomieszczenia, pokoju, mieszkania itd.? Naszym zdaniem, są to nastrój i atmosfera.

W jaki sposób zrobić tak, aby te dwie rzeczy sprawiały, że osobie/ludziom chciało się do tego wnętrza wracać? Recz tkwi w swoistej harmonii, pomyśle, kreatywności i odpowiednio dobranych dodatkach. Jak to się mówi: „Diabeł tkwi w szczegółach!”

1. Bardzo prostym i lubianym przez wielu pomysłem na odpowiednie zaakcentowanie atmosfery wnętrza są poduszki.

Możemy wykonać poduszkę samodzielnie (hand made) lub kupić. Zarówno jednym, jak i drugim proponujemy zapoznać się ofertą poduszkową dostępną na Etsy.com. Możemy tam znaleźć mnóstwo ciekawych modeli. Oto kilka przykładów:

www.etsy.com

Takie poduszki świetnie będą prezentować się nie tylko w pokoju dziecięcym.

www.etsy.com

2. Ten dodatek rozgrzeje wszystkich i sprawi, że wnętrze zrobi się cieplejsze i przytulniejsze. Jest to kominek! Jednak wstawić prawdziwy kominek w mieszkaniu raczej nie zawsze jest możliwe, a elektryczne nie wszystkim się podobają i nie raz wyglądają bardzo sztucznie. Co zatem zrobić? Proponujemy zapoznać się z rozwiązaniami ekologicznymi i przyjrzeć się kominkom na biopaliwa. Zazwyczaj są one mniejsze niż zwykłe lub w ogóle bardzo niewielkie. Z pewnością zmieszczą się nawet w bardzo małym mieszkaniu.

www.ecosmartfire.com

www.brasafire.com

Takie rozwiązanie może być całkiem dobrą propozycją dla tych, którzy marzą o kominku, a nie mają na to zbyt dużej przestrzeni lub nie chcą rozwalać ścian tylko właśnie po to.

3. Akwarium może być nie tylko z pięknymi rybkami! Jest to ozdoba nie dla wszystkich, ponieważ mieszkańcy akwarium wymagają opieki. Jednak zachęcamy wszystkich do zapoznania się z naszymi propozycjami, które są dziełem firmy “Aquarium With Sense”.

www.aquarium.withsense.com

4. Doniczki na kwiaty mogą być odpowiednią ozdobą i dodawać wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Mają bardzo wiele zalet, m.in to, że można je przestawiać i przesuwać, nie zajmują zbyt dużo miejsca (w przypadku, kiedy nie są ogromne i nie ma ich zbyt dużo), można je postawić przy wejściu, na balkonie, na parapecie oraz w innych miejscach.

Każde wnętrze może być stylowe i mieć swoją „duszę”! Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i pomysłowości.