Pielęgnacja stóp na wiosnę

Wiosennej regeneracji po zimie wymaga nie tylko ciało ale także i stopy, “niosące” nas przez życie. Niestety bardzo często o tym zapominamy, reagując dopiero latem, kiedy je odsłaniamy i dostrzegamy jakie spustoszenia poczyniła w naszych stopach bezlitosna zima. Wystarczy jednak poświęcić im kilka chwil by odzyskały swój zdrowy wygląd.

Na początek zacznijmy od kąpieli. W zależności od indywidualnych potrzeb stóp możemy urządzić im kąpiel regenerującą bądź odświeżającą. Kąpiel złagodzi objawy zmęczenia, usprawni krążenie, odświeży stopy, zneutralizuje zapach potu, i przy okazji pozwoli na chwilę relaksu i odprężenia. Kosmetycznym obowiązkiem jest peeling stóp, ok. 5-10 min. Usunie stwardnienia oraz zrogowaciałą warstwę naskórka, pozostawiając stopy miękkie i aksamitne w dotyku. Kolejnym etapem jest maseczka stóp, która je odpowiednio nawilży i dostarczy składników odżywczych. Zwieńczenie pielęgnacji powinno stanowić nałożenie kremu do stóp, w zależności od ich potrzeb.

Zalecenia w pielęgnacji stóp:
– myj stopy codziennie, szczególnie w przestrzeniach między palcami
– zakładaj czyste skarpetki, najlepiej bawełniane
– wybieraj wygodne i dopasowane obuwie, nie powinno być zbyt ciasne
– regularnie aplikuj kremy do stóp, najlepiej na noc – wówczas skóra wyjątkowo szybko przyswaja sobie cenne składniki zawarte w preparatach kosmetycznych
– co jakiś czas poddawaj stopy profesjonalnie wykonanemu zabiegowi w gabinecie kosmetycznym, np. zabieg Lekkie stopy w Farmona Wellness & SPA.

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele preparatów do domowej pielęgnacji stóp, np. seria Nivelazione Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona. Warto je stosować jeśli chcesz mieć zdrowe i zawsze zadbane stopy.