Suknia ślubna nie jest produktem przemysłowym, przy jej produkcji potrzeba dużo taktu, kreatywności i gustu. Każda, nawet ta najbardziej wymyślna suknia ślubna powinna być spełnieniem marzenia panny młodej.
Ta subtelna produkcja sukien ślubnych to kolejne projekty kreatywnych projektantów, to piękne i ręcznie robione dekoracje i zdobienia, to materiały jak najlepszej jakości. Każdy producent sukien ślubnych stara się wykreować modele i fasony jak najbardziej piękne i eleganckie.
Ubrać pannę młodą to nie lada wyzwanie, to wykreowanie piękna kobiecego nie zatraciwszy przy tym charakteru kobiety, która ową panną młodą jest. Dlatego też bardzo długo wybiera się suknię ślubną, bardzo długo przymierza się odpowiednie egzemplarze, wszystko to po to by wybrać w końcu kreację wybitnie identyfikującą się z daną panną młodą.
Czasami klientki od razu dopasowują do siebie kreacje z wystawionych już propozycji w salonie ślubnym, czasami jednak szukają czegoś wybitnego, czegoś spersonifikowanego wybitnie z nimi i tworzą w ten sposób kreację indywidualną.