Free american- to inna nazwa dla węzła Nicky, która oddaje jego istotę. Dlaczego? Jest to dość prosty węzeł, uniwersalny, pasujący do wielu typów koszul i ponadto nie niszczy ani nie gniecie krawata. Co warto jeszcze wiedzieć o tym węźle?

Przede wszystkim należy on do grupy węzłów odwróconych. To oznacza, że zaczynamy go wiązać szwem krawata ułożonym na zewnątrz.Nie oznacza to jednak, że wiązanie krawata tym węzłem jest trudniejsze. Ponadto jest to węzeł ułożony symetrycznie, którego „piramida” jest średniej wielkości.
Warto jeszcze dodać, że pasuje on do krawatów o normalnej długości albo nieco krótszych wykonanych z tkanin cienkich albo średniej długości. Istotny jest także fakt, że krawat ten rozwiązuje się sam oraz że pasuje do wielu okazji. Należy jeszcze wiedzieć, że najlepiej krawat związany takim węzłem prezentuje się na mężczyznach o przeciętnym albo nieco wyższym wzroście.
Czy warto się go zatem nauczyć? Zdecydowanie tak! Przede wszystkim ze względu na jego uniwersalność. Można go spokojnie wiązać codziennie do pracy, do każdego typu koszuli a dodatkowo krawat nie będzie się szybko gniótł i niszczył!