W sprzedaży znajdziemy dziesiątki modeli portfeli damskich wykonanych z różnych typów materiałów, różniących się od siebie kształtem, wielkością, kolorem czy wewnętrznym wyposażeniem. To, który z tych portfeli wybierzemy, zależeć będzie przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań. W praktyce warto jednak zwrócić uwagę na kilka drobnych szczegółów, które w największym stopniu wpłyną na komfort użytkowania nowego portfela i na jego dopasowanie do naszego stylu ubierania się czy ogólnego wizerunku. Jaki zatem portfel powinniśmy wybrać? Czy ma być to portfel skórzany damski, a może portfel wykonany z eko skóry lub innego rodzaju materiału syntetycznego? Czy ma być to portfel klasyczny, a może w formie kopertówki lub bilonówki?

Skórzany czy syntetyczny?

Jeśli szukamy portfela bardziej reprezentacyjnego, który podkreśli naszą elegancję, najlepiej sięgnąć po portfel skórzany damski, wykonany z wysokiej klasy skóry naturalnej. Stylowe portfele oferuje naprawdę dużo firm, w tym Mirons.eu. Może być to skóra bydlęcą lub skóra jednego z bardziej egzotycznych gatunków zwierząt, na przykład skóra krokodyla lub aligatora. Gdy stajemy w obronie praw zwierząt, zdecydowanie lepiej poszukać portfela wykonanego z eko skóry lub innego typu materiału syntetycznego. Portfele damskie ze skóry ekologicznej mogą być równie atrakcyjne, jak portfele wykonane ze skóry naturalnej i na pierwszy rzut oka trudno zauważyć pomiędzy nimi jakiekolwiek różnice. Te wyjdą dopiero w trakcie użytkowania portfela. Niestety skóra syntetyczna jest mniej trwała od skóry naturalnej, szybciej się wyciera, z czasem może pękać i tracić kolor. Co warte podkreślenia, wiele modnych obecnie portfeli sportowych wykonanych jest z różnych typów materiałów syntetycznych. Jeśli zatem szukasz portfela o mniej klasycznym kroju, prawdopodobnie będzie to właśnie portfel wykonany z materiału syntetycznego.

Portfel klasyczny, sportowy, a może bilonówka?

Wybierając klasyczny portfel skórzany damski, stawiasz na elegancję, trwałość i sprawdzone rozwiązania. Tego typu portfel, jeśli tylko został poprawnie wykonany, z pewnością nie sprawi Ci zawodu. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej nowoczesnego, być może bardziej zainteresuje Cię portfel typu sportowego, wykonany z tkaniny lub materiału syntetycznego, na ogół charakteryzujący się mniejszymi wymiarami i tym samym nieco mniejszą pojemnością. Tego typu portfele powinny zainteresować przede wszystkim te panie, które nie zawsze chodzą z torebką. Taki portfel zmieści się w kieszonce bluzy lub spodni, nawet gdy sama kieszonka ma niewielkie rozmiary. Bilonówki to z kolei eleganckie, małe portfeliki o ograniczonej funkcjonalności, które mogą przydać się paniom używającym mini torebek.