Często wybierając w sklepie preparat do pielęgnacji skóry twarzy i ciała stajemy przed dylematem: czy kupujemy kosmetyk zawierający naturalne składniki, przyjazne dla skóry i środowiska, czy decydujemy się na nowatorski produkt, powstały z zastosowaniem nowoczesnej technologii. Tymczasem by sprostać wymaganiom naszej skóry wystarczy sięgnąć do domowej kuchni, która nierzadko skrywa bogactwo naturalnych składników, niezbędnych do jej prawidłowej pielęgnacji.

Już w Starożytnej Grecji odkryto, wykorzystywany do dziś w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym, sekret piękna: oliwę z oliwek . Dzięki zawartości naturalnych antyoksydantów – związków chemicznych wykazujących zdolność neutralizowania wolnych rodników – takich jak witamina E i polifenole, oliwa z oliwek doskonale regeneruje skórę, narażoną na szkodliwe działanie promieni słonecznych, zanieczyszczenie powietrza i inne czynniki cywilizacji.

Warto wypróbować działanie oliwy z oliwek w domowym zaciszu, skutecznie wypielęgnuje skórę suchą, delikatną, naczynkową, starzejącą się, skłonną do wiotczenia. Pamiętajmy jednak o tym by była to oliwa z pierwszego tłoczenia – extra vergine.

Nawilżenie
Aplikowana na twarz i ciało długotrwale nawilży wysuszoną skórę. Doskonale zastępuje krem na noc, warto wówczas nałożyć ją na delikatnie zwilżony naskórek, woda zniweluje wówczas uczucie tłustości na skórze. W parze z sokiem z limonki przyniesie orzeźwienie i relaks dla rozpalonej gorącymi promieniami słońca skóry.

Naturalny eksfoliator
Zmielone pestki oliwki doskonale złuszczą naskórek, zmieszane dodatkowo z solą morską na tzw. ‘papkę’ stanowią remedium na suchą, odwodnioną skórę. Kilka łyżek stołowych oliwy z oliwek wraz z kroplami aromatycznego olejku lawendowego to luksusowy sposób na odprężającą kąpiel po całym dniu aktywności, wygładzenie i nawilżenie ciała.

Pielęgnacja paznokci
Kilka kropli na płytkę paznokcia i skórki wokół uczyni cuda.. paznokcie odzyskają jasne, naturalne, różowe zabarwienie.

Demakijaż
Kropla lub dwie nałożone na wacik skutecznie usuną makijaż delikatnej skóry wokół oczu, nie podrażniając jej.

Jeśli już zdecydujemy się na zakup gotowego produktu, w sklepach i drogeriach kosmetycznych znajdziemy różnorodność preparatów na bazie oliwy z oliwek, począwszy od kremów do twarzy i skóry wokół oczu, kończąc na balsamach i kremach do pielęgnacji ciała. Warto również wybrać się do ulubionego gabinetu kosmetycznego bądź SPA i skorzystać z szerokiej oferty zabiegów z użyciem profesjonalnych produktów na bazie oliwek. Zabieg zregeneruje skórę, oczyści z toksyn, przywracając jej gładkość i miękkość.