Coraz więcej osób decyduje się na projekt domu, w którym centralnym pomieszczeniem jest kuchnia z jadalnią, a połączony z tymi pomieszczeniami salon nie dominuje nad nimi przestrzenią. I całkiem słusznie – w końcu to przy stole skupia się życie rodzinne, a wypoczywa się w salonie całkiem przyjemnie nawet na skromnej powierzchni! A jak urządzić kącik wypoczynkowy na małym metrażu?

Co powinno się znaleźć w salonie?

Współczesne salony nie są już typowymi “dużymi pokojami” z czasów naszych rodziców, i nie muszą pełnić wielu funkcji jednocześnie. Dlatego też nie umieszcza się w nich szaf garderobianych, których miejsce powinno być w sypialni lub przedpokoju, ani meblościanek i komód. Wszystkie potrzebne domownikom drobiazgi można z powodzeniem ulokować w pokojach każdego z nich, jadalniach i garderobach. W salonie za to musi się znaleźć miejsce na zestaw wypoczynkowy, szafkę RTV, ewentualne wiszące półki naścienne oraz stolik kawowy. Tylko tyle i aż tyle! Jak to rozlokować na małej przestrzeni?

Postaw na właściwy wypoczynek!

Narożnik jest idealnym meblem, gdy miejsca w salonie brakuje, a potrzeba miejsc siedzących dla 3-4 osób. To również dobry mebel, jeśli nocą ma zamieniać się w miejsce do spania dla gości lub nawet gospodarzy domu. Niewielka sofa i stolik kawowy to dobry pomysł w salonie mieszkania, w którym mieszka tylko dwoje ludzi. Można skusić się na sofę z funkcją relaks – z obniżanym oparciem i wysuwanym podnóżkiem, która jest idealna dla tych, co uwielbiają drzemać przed telewizorem! Zaglądając na https://www.kanapa.pl można wybrać właściwy model dwu- lub trzyosobowej sofy, która z powodzeniem sprawdzi się w takim salonie. A co, jeśli salon jest naprawdę mikroskopijny i trudny do umeblowania? Z pomocą mogą przyjść fotele, których niewielkie rozmiary sprawią, że można będzie je rozlokować na środku pomieszczenia, pod skośnymi ścianami, lub na ściętych narożnikach, gdzie trudno o umieszczenie sofy czy kanapy narożnej. Wszystko można wygodnie i funkcjonalnie zaaranżować, jeśli tylko ma się do dyspozycji właściwe meble wypoczynkowe!