Polscy projektanci: designerskie torebki na każdą kieszeń od Karoliny Zgoła

Jaka kobieta nie chciałaby mieć w szafie kolekcję torebek od projektantów? Niestety, ceny takich zachcianek są kosmiczne, nawet na wyprzedażach. Zatem może warto się rozejrzeć za projektami polskich wykonawców, oferującymi niesztampową galanterię w przystępnych cenach (?).

Karolina Zgoła

Karolina Zgoła

Foto Tomek Tomkowiak

Modelka Ola Andrzejczyk

Jak się zaczęła Twoja historia z projektowaniem?

K.: Projektować zaczęłam w zeszłym roku. Jestem wizażystą, na sesji zdjęciowej poznałam projektantkę Joannę Werc, która ma własną pracownię projektowania ubioru. Spontanicznie zapisałam się na kurs. Projektowaniem interesowałam się od czasów małej dziewczynki. Moja mama jest krawcową. Od podstawówki bacznie śledziłam jej pracę. Marzenie nareszcie się spełnia, wcześniej nie miałam możliwości finansowych.
Skąd czerpiesz pomysły?

K.: Łączę inspiracje czerpane z otoczenia z własnymi potrzebami i potrzebami otaczających mnie kobiet oraz trendami w modzie.

Karolina Zgoła

Karolina Zgoła

Foto Tomek Tomkowiak

Modelka Olga Olszewska

Dla jakich kobiet są Twoje projekty?

K.: Chcę stworzyć ekskluzywną markę na każdą kobiecą kieszeń. Moje torebki kupują osoby w różnym wieku. Każda kobieta znajdzie model odpowiedni dla siebie – od kopertówek z płótna po duże torby z zamszu. Moje kolekcje charakteryzuje prostota i uniwersalność.

Jakich surowców preferujesz używać podczas tworzenia Swoich kolekcji?

K.: Torebki szyte są z różnych materiałów, w zależności od kolekcji – począwszy od eko skóry przez płótna, aż po zamsz i skórę. Projekty powstają pod bacznym okiem mojej mamy, która również je szyje.

Jakie masz plany na przyszłość?

K.: Jeżeli chodzi o kwestie projektowania torebek, to chciałabym zaistnieć, jak każdy początkujący projektant. Rynek jest jednak przesycony, a ja nie skończyłam żadnej szkoły… Zobaczymy, czas pokaże:) Jestem pozytywnej myśli. Obecnie tworzę kolekcję na wiosnę i lato:) Zdradzę, że będzie kolorowo:)

W jaki sposób można zamówić Twoje dzieła?

K.: Torebki można zobaczyć w pracowni projektantki Joanny Werc ul.Kasprzaka 24 w Poznaniu lub na stronie my-bag.pl , która wkrótce ruszy wraz z kolekcją wiosna/lato 2011.

Dziękuję za rozmowę i życzymy powodzenia!